Witamy na stronie Punktu Przedszkolnego

 

K O L U D K I

 

Utworzonego w ramach projektu" Maluchy z Gminy Sławno na start"

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Akcja zimowa za nami, a przed nami akcja wiosenna. Tym razem zapraszamy w Podróż do Krainy Aktywności

Podróż do Krainy Aktywności

  • eko żywienie – epizod II (sadzimy warzywa i owoce i uczymy się zdrowych zamienników)
  • aktywność (ruszam się – jestem zdrowy)
  • kształtowanie prawidłowej postawy

Uwaga - ogłaszamy wielki konkurs dla Rodziców i Przedszkoli „Aktywny Rodzic”!

 
 
Weź udział w konkursie!
 
Znalezione obrazy dla zapytania akademia zdrowego przedszkolakaZnalezione obrazy dla zapytania akademia zdrowego przedszkolakaZnalezione obrazy dla zapytania akademia zdrowego przedszkolaka

 

Wyjazd do Teatru Tęcza w Słupsku

Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności i wrażliwości, zwłaszcza tych dzieci, które mieszkają w małej miejscowości jak nasza. Aby przybliżyć dzieciom ten ciągle mało znany świat, w czwartek 19 lutego  odbyła się wycieczka do teatru lalek Tęcza w Słupsku. Tym razem przedszkolaki obejrzały spektakl Szewc Kopytko i Kaczor Kwak. Wycieczka była udana, gdyż za sprawą wspaniałych aktorów, na twarzach dzieci pojawił się śmiech, zdziwienie i ogromna radość. Wszystkie przedszkolaki wróciły szczęśliwe i już czekają na kolejny wyjazd do teatru.

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak , to historia napisana przez twórcę słynnego Koziołka Matołka” , Kornela Makuszyńskiego a przełożona na język teatru przez Jana Wilkowskiego.

Szewc Kopytko – uczeń i młodzieniec skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Zarówno Kopytko jak i Kwak, nie rozumieją, iż bezmyślne psoty mogą sprawić przykrość i ból. Dopiero napotkany Wędrowiec, uświadamia im, że łzy mogą być oznaką smutku. Mądrzejsi o to doświadczenie nie rezygnują z wyszukiwania powodów do śmiechu. Jako najsłynniejsi w okolicy rozśmieszacze, zostają wezwani na dwór do cierpiącego Króla Powidło , który od ponad 100 lat pogrążony jest w melancholii. Ale co to dla nich za wyzwanie – rozbawić Króla? Powierzone zadanie wykonują perfekcyjnie. Czy mogło być inaczej? Odpowiedzcie sami.

fot.Jadzia Girsa-Zimna (179)

 

HOKUS - POKUS

Odwiedziny prawdziwego iluzjonisty w naszym przedszkolu to na pewno wielka atrakcja.
Dnia 23 lutego 2015. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. W ramach poznawania ciekawych zawodów ze swoim magicznym programem wystąpił prawdziwy iluzjonista. Wyprawa do tajemniczego, nieco bajkowego świata dostarczyła sporo satysfakcji, wiele humoru i radości.
Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu. Uczyły się koncentracji uwagi, spostrzegawczości a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie i wykonywali różnymi rekwizytami zręcznościowe sztuczki.
Cały czas panowała fantastyczna atmosfera i wszyscy świetnie się bawili, ależ było cudownie, magicznie i tajemniczo...

 

Akademia Play-Doh

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole zakwalifikowało sie do IV edycji Akademii Wyobraźni Play-Doh. Program realizowany jest przez firmę HASBRO i ma na celu rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. W ramach rezlizacji działań otrzynaliśmy ciastolinę dla dzieci. Jej zapas spokojnie wystarczy do czewca pomimo ogromnej ilości zaplanowanych zabaw.

Zachęcamy rodziców do odwiedzania strony Play-Doh - http://www.akademia-playdoh.pl/dlarodzicow.html

 

Walentynki

Dzisiaj mamy walentynki miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy, i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło. Wtedy będzie nam wesoło!!!

Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu uroczystości przedszkolnych. W tym roku również odbyły  się w naszym przedszkolu pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania ze sobą. Walentynki to dzień , w którym obdarowuje się osobę lubianą drobnym upominkiem tzw. Walentynką. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak: szczęście, miłość, przyjaźń.